Ürün Özellikleri

AMAÇ:

Enerji iletim dağıtım pano trafo odalarında oluşabilecek arızalar montajlar VB. durumlarda enerji kesilmesinden sonra genel olarak çalışılacak hattın önüne montajı yapılarak beklenmedik enerji açılımlarında oluşabilecek kaza riskini en aza indirme maksatlı kullanılan genel olarak düz kesitli baralarda yuvarlak kesitli iletkenlerde kullanıma uygun tasarımlı üretilen iş güvenliği ekipmanıdır.

KULLANIM:

Alçak gerilim bara topraklama teçhizatında çalışma başlamadan önce çalışılacak alanda enerji olup olmadığı kontrol edilmelidir. Enerji olmadığından emin oldunduktan sonra topraklama da bulunan tek faz şeklindeki mengene ile topraklama bağlanılmalıdır. Mengene bağlandıktan sonra klipsler üzerine takılı olan polyamit malzemeden yapılmış olan saplarından tutulup çevirilmek suretiyle  baralara bağlanır ve böylece topraklama yapılmış olur.

UYARI:

Klipslerin ve mengenenin boyasız, kuru ve passız tarafa takılmasına dikkat edilmelidir. Çalışma sonra erdiğinde önce klipsler baradan çıkarılmalı sonra mengene açılmalıdır.